Високий рівень жиру в печінці пов’язаний з підвищеним ризиком інших проблем зі здоров’ям, включаючи проблеми з роботою мозку і мисленням.

Жирова хвороба печінки, як правило, розвивається у людей з надмірною вагою або ожирінням, діабетом, високим рівнем холестерину або тригліцеридів в крові. За даними американського фонду печінки, якщо більше 5-10 відсотків її ваги складають жири, то лікарі говорять про формування жирної печінки.

“Зазвичай неалкогольна жирова хвороба печінки( НАЖБП), в тому числі неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) – це безсимптомне захворювання з невеликою кількістю помітних зовні ознак. У деяких випадках симптомів не буває, навіть якщо розвивається цироз”, – розповіли фахівці.

Читайте також:  Лікар назвала дієту, яка може вилікувати діабет 2 типу за 3 місяці

У свою чергу, лікарі з Британського фонду печінки (British Liver Trust) повідомляють, що в тих випадках, коли симптоми печінки з ожирінням все ж проявляються, людина може відчувати сильну втому або дискомфорт у верхній правій частині живота. Крім того жирова хвороба печінки впливає на мозок, і деякі ознаки проблеми можуть відображатися на особливостях мислення.

“Є деякі ознаки, що вказують на те, що людям з хворою печінкою слід звернутися за медичною допомогою. До них відносяться періоди сплутаної свідомості або поганої пам’яті, відомі як енцефалопатія”.

Експерти пояснять, що енцефалопатія-це термін для позначення будь-якого дифузного захворювання головного мозку, яке змінює функцію або структуру мозку. Людина може втратити здатність підтримувати адекватне мовне спілкування, відчуває прострацію, не орієнтується в обстановці.

Читайте також:  100-річна австралійка розповіла, як дожити до такого віку

Інші ознаки. Жирова хвороба печінки може проявлятися темним, чорним смолистим стільцем, темною сечею, також можливі блювота з кров’ю, легка поява синців, свербіж шкіри, набряк в нижній частині живота, втрату ваги, пожовтіння шкіри або очей, поява судинних «зірочок» на шкірі.