Нове дослідження американських вчених з Kaiser Permanente показує, що багатодітним батькам варто перевірити маленьких дітей на аутизм, якщо їх первістку був поставлений цей діагноз. У дітей, чиї брати або сестри – аутисти, в 14 разів вище ризик розвитку цієї хвороби.

Вчені вивчили дані більше 50 тисяч каліфорнійських дітей, народжених на 28-42 тижні вагітності. Більш ніж у половини з них було діагностовано аутическое розлад.

Виявилося, якщо в родині перша дитина народилася здоровою, то і у молодших дітей ризик аутизму не перевищує 0,9%. У зворотному випадку ризики збільшуються до 11%.

Також дослідники встановили зв’язок між аутизмом у дітей та періодами їх народження. І були вкрай здивовані: передчасні пологи знижували ризик аутизму в порівнянні з тими випадками, коли дитина народжувалася на 37-42 тижні. І все ж, якщо у старшого брата або сестри виявлено це захворювання, у недоношених дітей в 10 разів частіше знаходили відхилення розвитку, а у доношених – в 15. Додаткові ризики стосуються хлопчиків, чиї брати є аутистами: у них в два рази частіше знаходили ознаки аутизму в дитинстві, в порівнянні з дівчатками, чия сестра страждає аутизмом.

Читайте також:  Нутриціолог розкрила корисні властивості лисичок

Взаємозв’язок між статю дитини і аутизмом вимагає додаткового вивчення, оскільки хлопчикам в принципі частіше ставлють цей діагноз, ніж дівчаткам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО СПІЛЬНОГО МІЖ АУТИЗМОМ І ГЕНІАЛЬНІСТЮ