Тема гепатиту особливо актуалізувалася напередодні Міжнародного дня боротьби з гепатитом (28 липня). І вже по його закінченню американські вчені з університету Брауна повідомили гарну новину: незабаром людство зможе забути про гепатит С.

Вчені прогнозують, що вже до 2030 року визнаний самою смертельною інфекцією гепатит С повністю зникне на території штату Род-Айленд, і ця тенденція буде поширюватися в усьому світі.

Зрозуміло, багато що залежить від органів охорони здоров’я, використовуваних методів профілактики гепатиту, підвищення обізнаності населення та технологій, які вже значно знизили кількість летальних випадків.

Але вже зараз вчені фіксують падіння темпів зараження гепатитом С і випадків хронічного гепатиту і готові робити прогнози про повне зникнення хвороби:

– Вірус гепатиту С через п’ятнадцять років повністю зникне з території тільки одного штату, а й цього досить, щоб передбачити його повну ліквідацію. Якщо ми будемо продовжувати рухатися в тому ж напрямку, вірус буде повністю викорінений, – переконані дослідники.

ВООЗ: кілька фактів про гепатит C
  • Вірус гепатиту С може викликати гостре або хронічне інфекційне захворювання печінки і може супроводжувати пацієнта до кінця життя.
  • Гепатит С передається через кров, що значно підвищує ризик зараження під час переливань крові.
  • Кількість пацієнтів з хронічним вірусним гепатитом С перевищує 130 мільйонів чоловік у всьому світі.
  • Хронічна форма гепатиту С призводить до цирозу і раку печінки.
  • Лікування гепатиту С на ранніх стадіях дається набагато простіше і за допомогою противірусних препаратів можна вилікувати 90% інфікованих людей.
Читайте також:  104-річна жінка зізналася, що допомогло продовжити життя

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СИМПТОМИ ГЕПАТИТУ І ЙОГО ЛІКУВАННЯ: 18 ПОШИРЕНИХ ЗАПИТАНЬ

ГЕПАТИТ С