Імунолог Андрій Продеус розповів, як можна поліпшити захисні функції організму і запобігти розвитку захворювань. Рекомендується дотримуватися трьох правил для відновлення імунітету.

Перш за все, важливо звернути увагу на хороший відпочинок, що є основою здорового функціонування організму. Необхідно рано лягати спати і відмінно висипатися. Завдяки сну з 11 вечора до 3 ночі імунні клітини мають можливість відновитися.

Дуже важливо в цей період дати організму відпочити сповна, щоб набратися сил. Якщо відбувається порушення режиму дня і ночі, у імунних клітин знижується функціональність на наступний день. Вони будуть ще більше слабшати при наявності проблем зі сном, тим самим у організму знижуються захисні функції, тому він не здатний боротися з вірусами і бактеріями. В результаті чого людина часто стикається із захворюваннями, пояснив Продеус.

Також важливо раціонально харчування. Імунітет потребує білкової їжі, оскільки з нього формується імуноглобулін і всі необхідні організму імунологічні структури. При низькій кількості білка будувати нема з чого. При цьому організму необхідні залізо і мікроелементи.

Не варто забувати про профілактичні щеплення для дітей і дорослих. Люди вже давно виросли з захворювань, але віруси здатні швидко мутувати. За допомогою вакцинації можна жити без недуг, особливо дитячих. Оскільки імунітет може слабшати, необхідно періодично проходити ревакцинацію.