Це пов’язано з впливом кофеїну на клітини мозку, що допомагає в профілактиці хвороб Альцгеймера і Паркінсона.

Американські вчені з’ясували, що у любителів кави ризик передчасної смерті знижується на 12%. Причому, вони зв’язали це тільки з одним фактором – впливом кофеїну на клітини мозку і центральну нервову систему.

Кофеїн допомагає в профілактиці хвороби Альцгеймера і Паркінсона. Також фахівці вказали, що вживання кави допомагає знижувати ризик цукрового діабету і раку печінки. Відзначається, що це відбувається завдяки кофеїну і антиоксидантам, які містяться у напої.

Крім того, вчені прийшли до висновку, що кава може полегшувати стан при болях в м’язах, але тут є важливий момент – це відбувається тільки в разі, якщо людина зазвичай випиває кілька чашок кави в тиждень.

Читайте також:  Як зберегти літні ягоди без втрати вітамінів

До того ж, кава має сечогінний ефект, але при цьому підвищує навантаження на нирки. Тому міцну каву рекомендується випивати зі склянкою води – щоб не допустити зневоднення і знизити дискомфорт для організму. Як нагадали вчені, діуретичні властивості кави при вживанні в дуже великих кількостях (більше трьох чашок в день) можуть обернутися проблемами – разом з рідиною вимиваються вітаміни, в тому числі, кальцій з кісток.