Людям з підвищеним згортанням крові та іншими недугами серця не рекомендується споживати петрушку. Імунологи пояснили, чому ця зелень підвищує ризик утворення тромбів.

Лікар вищої категорії Андрій Продеус заявив, що надмірне споживання петрушки загрожує посиленою коагуляцією крові: в результаті у людини підвищується ризик розвитку тромбозу.

Особливо це стосується людей, які страждають варикозом і атеросклерозом, а також провідних сидячий спосіб життя. «У 100 грамах петрушки міститься 20 добових доз вітаміну К, а в споріднених базиліці і шпинаті – сім і шість відповідно», – підкреслив імунолог в ефірі «Першого каналу».

Експерти також рекомендують виключити ці види зелені зі свого раціону, якщо людина приймає антикоагулянти. Вміщені речовини в рослинах просто пригнічують дію медикаментів.

Читайте також:  Названо п'ять питних звичок, які прискорюють старіння організму

Аналогічним чином варто вчинити хворим COVID-19, оскільки коронавірус активує згортання крові понад міру, що і призводить до прискореного формування тромбів. Замість петрушки і схожих продуктів варто віддавати перевагу коріандру або кінзі.