Восени особливо популярним стає плід рослини, яка є справжнім символом Хеллоуїна. Він дуже поживний, містить мало жирів, вуглеводів і калорій і велику кількість корисних мікроелементів.

Йдеться про гарбуз. Його м’якоть і насіння багаті вітамінами A, C, E B1, B2, B6, B12, а також калієм, магнієм і залізом, стверджує британський лікар Дебора Лі (Dr Deborah Lee). Рекомендується їсти гарбуз не тільки на Хеллоуїн, а цілий рік.

Профілактика діабету

Незважаючи на те що гарбуз має високий глікемічний індекс, у рослини низька глікемічна навантаження, через що рівень глюкози в крові підвищується повільно, зазначає доктор Лі в інтерв’ю для Express. Більш того, гарбуз позитивно впливає на організм в цілому.

Читайте також:  Названо дешевий овоч, який здатний швидко знизити цукор у крові

Регулювання кров’яного тиску

Магній, який міститься в гарбузі, важливий для підтримки здоров’я при гіпертонії. Метааналіз 34 медичних досліджень показав, що прийом магнію пов’язаний зі зниженням артеріального тиску. Лікар пояснила, що кров’яний тиск падає зі збільшенням дози магнію, тому регулярне вживання гарбуза в рамках здорової дієти допомагає його контролювати.

Вплив на сон

Вважається, що магній важливий для сну, так як він допомагає регулювати рівні нейротрансмітерів в головному мозку. Дефіцит магнію може призводити до різних проблем зі сном, зазначає лікар. Так як гарбуз є хорошим джерелом магнію, вона може позитивно вплинути на сон, якщо є її регулярно. За словами Дебори Лі, дефіцит магнію зустрічається у людей з діабетом другого типу і у тих, хто страждає шлунково-кишковими розладами.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News