Людям з підвищеним артеріальним тиском потрібно відмовитися від солоних продуктів і особливо в’яленого м’яса. Це може привести до ризику виникнення серцево-судинних захворювань, впевнені експерти.

Навіть м’ясні делікатеси з низькою концентрацією солі можуть містити велику кількість натрію. Воно небезпечне для схильних до гіпертонії, йдеться в дослідженні вчених, яке публікує видання Express.

Як відзначили фахівці, високе споживання солі порушує баланс натрію в організмі. Це призводить до скупчення рідини і, як наслідок, підвищення кров’яного тиску.

Зменшення натрію в організмі, у свою чергу, призводить до 16-відсоткового зниження смертності від інсульту і 12-відсоткового зниження смертності від ішемічної хвороби серця, заявляють експерти.

Високий тиск може привести до інфаркту та інсульту. Воно також є фактором ризику розвитку хвороби Альцгеймера. Через гіпертонію збільшується ймовірність виникнення тромбів і ішемічного інсульту. Лікарі також уточнюють, що у гіпертоніків існує високий ризик появи і інших серйозних захворювань.