Сьогоднішнім дітям можуть довічно заборонити купувати сигарети, як це планують зробити у Великій Британії. Це дозволить в найближчому майбутньому повністю покінчити з курінням.

Зараз у більшості країн світу тютюнові вироби не продають особам молодше 18 років, але навіть коли діти з Великобританії перетнуть цю вікову позначку і стануть дорослими, їм все одно буде заборонено купувати сигарети.

Такі радикальні рекомендації прозвучали у британському уряді, зокрема й у відомстві міністра охорони здоров’я. Він вважає, що віковий ліміт на придбання цигарок, що зараз становить 18 років, щороку потрібно збільшувати на 12 місяців. Таким чином, через деякий час курці просто не зможуть придбати сигарети, оскільки це буде для них заборонено.

Це не ноу-хау, оскільки подібна практика діє на території Нової Зеландії. Там усі громадяни, які з’явилися на світ після 2008 року, не зможуть купувати сигарети.

Але у Великій Британії це нововведення поки що відкидається деякими міністрами. Вони вважають, що це буде ударом по свободі вибору та по виробниках тютюнових виробів. А ось супермаркетом та сайтом в інтернеті заборонять продавати цигарки, і рітейлерам доведеться купувати особливу ліцензію на це право.

При цьому всі фільми та телешоу, в яких зображаються люди, що палять, повинні будуть потрапити у вікову категорію 18+. Серед інших радикальних пропозицій виплати майбутнім матерям для того, щоб вони кинули палити, а також нанесення на кожну сигарету інформації про те, на скільки хвилин вона скорочує тривалість життя.