Похід у магазин для сердечників може закінчитись несподіваним погіршенням стану аж до розвитку інсульту чи інфаркту, повідомив кардіолог Володимир Хорошєв.

Лікар назвав в інтерв’ю несподівану небезпеку походу в магазин для сердечників – це ризик зазнати негативного впливу низьких температур у відділах із замороженою продукцією. У спеку такий температурний перепад може згубно позначитися на стані людей із хронічними патологіями серця та судин.

«У відділах, де продають охолоджені та заморожені продукти, наприклад, м’ясо, іноді підтримується температура не вище 14 градусів. Капілярна мережа може дуже бурхливо відреагувати на такий перепад температур», – попередив Хорошєв.

На думку медика, відвідування охолоджених магазинних секцій повинні уникати певних категорій відвідувачів – це люди похилого віку, діти молодше 4-5 років і люди з серцево-судинними порушеннями. При серцевій недостатності та слабких судинах, заметид Хорошєв, «різкі перепади температури можуть призвести до інфаркту чи інсульту».

Лікар підкреслив, що сердечникам потрібно загалом уникати місць, які створюють різкий контраст у плані температури.