Група вчених, що спеціалізується в Кембриджському університеті на дослідженні інсульту, виявила, що спосіб життя з поганою дієтою, наявністю згубних звичок і нерегульованої ваги, серйозно підвищує ризик інсульту.

Аналізуючи дані з британського біобанку, вони зібрали інформацію про 306 тис. осіб у віці від 40 до 73 років. Протягом чотирьох років відстежувався спосіб життя учасників. Враховувалася дієта, відсутність куріння, індекс маси тіла (<30) і регулярність фізичних навантажень.Далі спостереження тривало близько семи років. За цей час було зареєстровано дві тисячі випадків інсульту. Несприятливим характеризувався спосіб життя з одним із згаданих вище факторів або взагалі без них.

Читайте також:  Названо унікальний овоч, який забезпечить захист від деменції
Вчені на чолі з доктором Лоес Ка Раттен-Джейкобс виявили, що такий спосіб життя був пов'язаний з підвищеним ризиком інсульту на 66% в порівнянні зі сприятливим способом життя.З іншого боку, сприятливий спосіб життя визначався як такий, що має всі або три з чотирьох згаданих факторів. Вчені також підкреслюють, що фактори способу життя незалежно асоціювалися з ризиком інсульту.Таким чином, куріння, нездорова дієта, надмірна вага і малорухливий спосіб життя сприяють ризику інсульту.