За даними дослідницького центру Pew Research Center, кожен десятий дорослий американець встановив довгострокові відносини за допомогою програми для онлайн-знайомств, такого як Tinder, OKCupid і Match.com. але що змушує людей проявляти інтерес до одних профілів і відкидати інші?

Нове дослідження, проведене Вільямом Чопіком, доцентом факультету психології Університету Штату Мічиган, і доктором Девідом Джонсоном з Університету Меріленда, виявило, що причина, по якій люди проводять пальцем вправо, заснована в першу чергу на привабливості і раси потенційного партнера, і що рішення часто приймаються менш ніж за секунду.

“Незважаючи на те, що онлайн-знайомства стають все більш популярним способом знайомства людей, мало досліджень про те, як люди зв’язуються один з одним на цих платформах”, – сказав Чопік. «Ми хотіли зрозуміти, що змушує людей проводити пальцем вліво або вправо, і як вони приймають ці рішення».

Читайте також:  Чому болить голова вранці: експерти називають 5 найчастіших причин

Дослідження Чопіка, опубліковане в Journal of Research in Personality, використовувало два дослідження, щоб виміряти, як користувачі додатків для знайомств з різних сфер життя взаємодіють з доступними профілями. Перше дослідження було зосереджено на студентах коледжів, а друге-на дорослих осіб середнього віку, в середньому 35 років. Учасникам було надано вибір: переглядати профілі чоловіків або жінок, залежно від їх уподобань у побаченнях.

Учасники-чоловіки в середньому змахували вправо частіше, ніж жінки, і було також виявлено, що люди, які вважають себе більш привабливими, змахували вліво частіше в цілому, виявляючись більш розбірливими при виборі потенційних партнерів.

Читайте також:  Спосіб поліпшити здоров'я серця знайшли вчені

“Також дивно було те, наскільки мало все, крім привабливості і раси, мало значення для поведінки змахування – ваша особистість, здавалося, не мала значення, наскільки ви були відкриті для спілкування, не мало значення, або навіть ваш стиль в тому, як ви підходите до відносин або якщо ви шукали короткостроковий або довгостроковий неважливо”.

В даний час автори вивчають, як люди, які використовують додатки для онлайн-знайомств, реагують на профілі. Хоча висновки все ще допрацьовуються, дані, схоже, показують, що люди з набагато більшою ймовірністю позначать профіль як вподобаний, навіть якщо користувач менш привабливий, ніж інші.

Читайте також:  Дієтологи назвали продукти, які здатні спровокувати непритомність і слабоумство

“Нам подобаються люди, яким ми подобаємося”, – сказав він. “Має сенс, що ми хочемо спілкуватися з іншими людьми, які виявили інтерес до нас, навіть якщо вони спочатку не були найкращим вибором”.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News