Кожні 100 секунд хтось починає страждати від недоумства. Багато хто боїться втратити пам’ять в старості. Але хвороба вражає не тільки літніх людей з давніх пір. Дослідники виявили, що високий рівень холестерину може бути особливо небезпечним для хвороб у молодому віці.

Більшості пацієнтів з діагнозом деменція більше 65 років. У більш молодих пацієнтів захворювання зустрічається значно рідше. Однак, за даними німецького товариства боротьби з хворобою Альцгеймера, також страждають близько 24000 чоловік у віці до 65 років. Крім генетичної схильності, можливим тригером захворювання в молодому віці може бути високий рівень холестерину. Це з’ясували дослідники з США.

Читайте також:  Дивна причина, через яку вам слід приймати гарячу ванну під час сильної спеки

Холестерин вже відомий як фактор ризику інших захворювань

Вони досліджували зразки крові та ДНК понад 2000 людей, і виявили, що ризик слабоумства у віці до 65 років був особливо високим для чоловіків та жінок з високим рівнем холестерину. Зокрема, мова йде про так званий холестерин ЛПНЩ, широко відомому як “поганий” холестерин. Це негативно позначається на кровоносних судинах і тому є одним з основних факторів ризику серцево-судинних захворювань.
Відповідно до попередніх досліджень

Керівник дослідження Томас Вінго пояснює: “Необхідно з’ясувати, чи існує причинно-наслідковий зв’язок”.

Дані цілком можна інтерпретувати таким чином, але результати з цього приводу неоднозначні. Більш ранні дослідження вже показали, що холестерин є фактором ризику набагато більш поширеної форми деменції в літньому віці. Автори найбільшого на сьогоднішній день порівняльного дослідження хвороби Альцгеймера також не рекомендують вживати продукти, що підвищують рівень холестерину.

Читайте також:  Простий продукт може знизити ризик розвитку деменції

Особливо шкідливі для цього масло, сир і свинина. З іншого боку, бобові, такі як сочевиця або нут, горіхи або насіння соняшнику, вважаються знижуючими рівень холестерину і корисними для мозку.