Вчені впритул підійшли до створення універсальної вакцини від грипу , яка буде однаково ефективна проти всіх його штамів. Це стало можливим після того , як дослідники визначили роль однієї з імунних клітин в справі обмеження розповсюдження вірусу.
 
Експерименти ще раніше дозволяли припустити , що клітини CD8 T можуть захищати від вірусу грипу , але дослідження за участю 341 студента Імперського коледжу Лондона стали першою “натуральною перевіркою ” даної ідеї на людях під час пандемії. Випробування проводилися в 2009 році в розпал так званого свинячого грипу. Учених цікавило , чому деякі люди бувають більш уразливі перед цією хворобою , ніж інші.
 
 
Виявилося , що ті щасливчики , хто не заразився , або злегка покашлював без появи подальших симптомів , мали набагато більше імунних клітин типу CD8 T у своїй крові на момент початку спалаху захворювання. Це відкриття може стати основною для нової вакцини від грипу , яка буде стимулювати тіло до виробництва більшої кількості даних клітин , які пригнічують вірус навіть у тому випадку , якщо він викликається новими штамами .

Читайте також:  Волоський горіх виявився корисним для боротьби з атеросклерозом

В даний час наука змушена виробляти щороку нові вакцини від грипу , щоб приборкати чергові різновиди вірусу , включаючи і ті , що передаються від тварин до людини. Але грип продовжує еволюціонувати , так що дані уколи ніколи не забезпечують повного захисту . Універсальна вакцина , створена на основі цього відкриття , могла б ” навчити ” імунну систему боротися з усіма типами грипу. Тим більше , що вчені знають, якими препаратами можна змусити організм виробляти більше клітин CD8 T , так що з технічної точки зору вакцина практично готова.