Міцна імунна система – це основний фактор одужання при застудах. Як же допомогти нашому організму впоратися з хворобою ?!

Коли ослаблений імунітет

Багато з нас вважають, що застуда – це наслідок переохолодження. Варто потрапити під проливний дощ, трохи постояти на вітрі, і ось вже перші симптоми нежитю дають про себе знати через кілька годин. Насправді таке твердження справедливе лише частково. Застуда є інфекційним захворюванням, і причиною її розвитку є віруси і рідко – бактерії. Тоді виникає закономірне питання: чому ж ми хворіємо саме в холодну пору, а пізня весна та літо нам обходяться практично без єдиного пчиху? Дійсно, навесні і влітку віруси і бактерії нікуди не зникають, і в ці сезони ми також ризикуємо захворіти, але відбувається це набагато рідше на увазі деяких обставин.

Вся справа в тому, що навесні і влітку наша імунна система набагато краще справляється з патогенними мікроорганізмами. Пізньою осеню і взимку ми піддаємо наш організм переохолодженню і різким перепадам температур (при виході на вулицю з теплого приміщення), через що в першу чергу страждає імунна система. Ще одним ударом по імунітету є сезонна нестача вітамінів і мікроелементів, що робить нас більш вразливими перед простудними захворюваннями.

Копітка робота

Імунітет – це складна система в організмі, що складається з окремих органів, тканин, клітин і молекулярних комплексів. Імунна система здорової людини постійно знаходиться на варті, захищаючи нас від інфекційного процесу. Як тільки в організм потрапляє чужорідний агент, починається мобілізація клітин імунної системи, дія яких спрямована на якнайшвидше знищення мікроорганізму. Якщо імунітет з цим завданням не справляється, то мікроби починають розмножуватися, викликаючи запальний процес, симптоми якого ми і спостерігаємо під час застуди.

Для того щоб імунна система працювала як годинник, і завжди була готова дати відсіч інфекції, необхідно вести здоровий спосіб життя. Регулярні фізичні навантаження, збалансоване харчування, відсутність стресів і здоровий сон – ось основні компоненти, необхідні для нашого імунітету. На жаль, мало хто з нас може похвалитися таким досягненням. Сучасний ритм життя, особливо в мегаполісах, змушує нас замислитися про здоров’я лише тоді, коли виникають проблеми.

«Невідкладна допомога» для імунітету

Як ви вже зрозуміли, з вірусами найкраще впорається власний імунітет, і наше завдання зробити так, щоб покладену на нього місію він виконав бездоганно. Для цих цілей існують спеціальні препарати – імуномодулятори, дія яких спрямована на нормалізацію діяльності імунної системи.

Прийом імуномодуляторів при лікуванні застуди сприяє швидкому одужанню, оскільки ці препарати дозволяють імунітету працювати ефективніше.

На сьогоднішній день існують як натуральні, так і синтетичні препарати для підтримки імунітету. Природно, перевагу слід віддавати першим, оскільки препарати на рослинній основі викликають менше побічних реакцій і діють м’яко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ШВИДКО СПРАВИТИСЯ З ЗАСТУДОЮ

ГРИП ТА ЗАСТУДА: 10 МІФІВ

ЯК ВИЛІКУВАТИ ЗАСТУДУ ЗА ОДИН ДЕНЬ