Роль дієти у впливі на ризик розвитку раку є спірною, хоча дослідники встановили, що певні продукти безумовно викликають рак.

Наприклад, Всесвітня організація охорони здоров’я визначила, що перероблене м’ясо є основною причиною раку. Нове велике дослідження пов’язує споживання з підвищеним ризиком деяких видів раку, передає Express.

На сьогодні загальні дані про те, чи впливає вживання молочних продуктів на ризик розвитку раку, суперечливі.

Дослідження західного населення показують, що молочні продукти можуть бути пов’язані з нижчим ризиком колоректального раку та вищим ризиком раку передміхурової залози, але не виявили чіткого зв’язку з раком молочної залози.

Тепер перше велике дослідження з вивчення споживання молочних продуктів та ризику раку показало, що більш високе споживання було пов’язане з вищим ризиком раку печінки та раку молочної залози.

Дослідження було засноване майже на 30 000 діагнозів раку серед півмільйона дорослих китайців. Ці результати, однак, можуть відрізнятися для незахідного населення, де обсяги та типи споживання молочних продуктів та здатність метаболізувати сильно різняться.

Хоча результати цих досліджень не доводять причинно-наслідкового зв’язку, на думку дослідників, існує кілька ймовірних біологічних механізмів, які можуть пояснити ці зв’язки.

Наприклад, за даними Клініки Мейо, підвищене споживання молочних продуктів може підвищити рівень інсуліноподібного фактора росту I (IGF-I), який сприяє проліферації клітин і пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку деяких видів раку.

Потенційно жіночі статеві гормони, присутні в коров’ячому молоці (такі як естроген та прогестерон), можуть відігравати роль у підвищеному ризику раку молочної залози, тоді як насичені та трансжирні кислоти з молочних продуктів можуть збільшувати ризик раку печінки.