Вчені з Аберинского і Оклендського університетів змогли переконатися у марності прийому вітаміну D для зміцнення кісток, хоча довгий час стверджувалося, що цей вітамін поряд з кальцієм грає ключову роль в здоров’ї кісток людини. У публікації журналу The Lancet Diabets & Endocrinology автори нового дослідження заявили, що вітамін D не робить ніякого впливу на кістки скелета.

Вітамін D не запобігає переломам і не покращує мінеральну щільність кісткової тканини, зробили висновок фахівці. Ними були проаналізовані дані, отримані в 81 дослідженні.

Дослідження проводилися серед пенсіонерів. Вони враховували те, які зміни з організмом відбувалися на тлі прийому вітаміну D у вигляді добавок. Як змогли переконатися автори наукової праці, якраз за рахунок синтетичних засобів заповнити недолік даного вітаміну і неможливо. При цьому вони переконані: даний висновок вірний щодо всіх людей, не тільки пенсійного віку.

Прийом вітаміну D рекомендується в умовах північного клімату і дефіциту сонячних днів. Нове дослідження показало, що організм засвоює цей нутрієнт тільки за рахунок «природних» засобів, наприклад, сонячних ванн і продуктів, які включаються у щоденне меню (риб’ячий жир, морепродукти, гриби, яйця, яловича печінка).

Як вже ми писали, достатня кількість вітаміну D в організмі забезпечує йому ефективний захист від інфекцій за рахунок зміцнення імунної системи.

Джерело: МедікФорум