Якщо ліки зберігати неправильно, це може призвести до того, що препарати втратить свою ефективність. Фахівці розповіли про найчастіші помилки у зберіганні ліків вдома та дали кілька порад.

Зберігати все в одній коробці

Багато хто тримає всі ліки в одній великій коробці без роздільників. Так не слід робити з кількох причин.

  • В екстреній ситуації знадобиться багато часу на спроби знайти потрібний препарат.
  • Коли все зберігається впереміш, складніше відстежити закінчені терміни придатності. У результаті може бути так, що потрібний препарат є, але приймати його вже не можна.
  • Легко переплутати упаковки і прийняти не ті ліки.

Тому краще поділити ліки за призначенням. Наприклад, у коридорі можна зберігати маленьку коробку із пластирями, на кухні – засоби, необхідні при порізах та опіках. В окремій коробці подалі від дітей краще зберігати антибіотики та сильнодіючі препарати. Все інше можна скласти у пластиковий бокс із роздільниками.

Якщо в будинку живуть люди зі слабким серцем, діабетом, алергією, рекомендується завести екстрену коробку та зібрати у ній все необхідне для першої допомоги.

Тримати ліки у ванній кімнаті

Згідно з рекомендаціями виробників, велику частину ліків слід тримати в сухому місці при кімнатній температурі. Тому у ванній препараті краще не зберігати: там часто піднімається температура та вологість повітря навіть у закритих шафах.

Не читати інструкції зі зберігання

Ще одна помилка – не читати в інструкції про спосіб зберігання ліків, оскільки є препарати, які потрібно тримати у холодильнику. В іншому випадку шанс прийняти зіпсований медикамент збільшується.

Зазвичай у холодильник потрібно прибирати мазі, гелі, ампули. Під них краще виділити одну з полиць холодильника та переконатися, що температурний режим виставлений правильно, пише журнал “Ідеї вашого будинку”.

Зберігати ліки без упаковок

У спробах вмістити в аптечку більше ліків багато хто викидає картонні упаковки та інструкції. Проте слід пам’ятати, що в потрібний момент часу на пошук способу застосування в інтернеті може просто не бути. Крім того, упаковка захищає ліки від сонячних променів та вологості, не дає пігулкам розсипатися по аптечці.

Тому упаковку та інструкцію краще залишати. На ній є термін придатності, а назву препарату розібрати на коробці простіше, ніж на блістері.

Не влаштовувати розхламлення

Якщо не влаштовувати розхламлення, коробка з ліками в результаті переповнена, а всередині часто зберігаються вже прострочені препарати. Тому краще завести звичку перебирати вміст аптечки раз на півроку – позбавлятися прострочених ліків та складати список покупок.