Вживання багатих білком продуктів зміцнює здоров’я та сприяє довголіттю.

Незалежно від того, чи намагається людина набрати м’язову масу, схуднути, чи відновитися після травми чи хвороби, важливо, щоб потреба організму в білку була задоволена, кажуть лікарі. У свою чергу дослідження показують, що вживання в їжу достатньої кількості багатих білком продуктів може поліпшити здоров’я, даючи певні ефекти. Білкові продукти сприяють довгому насиченню та перешкоджають переїданню, дозволяють худнути, покращують контроль рівня цукру в крові, сприяють захисту від високого кров’яного тиску.

Ось кілька продуктів, здатних додати до раціону до 10 грамів білка і зробити харчування здоровішим, передає EatingWell.

Грецький йогурт. Півсклянки грецького йогурту містить близько 11 г білка. Також у ньому присутній калій, що активізує виведення натрію з організму. Крім цього, в йогурті багато кальцію, є фосфор та магній. Такий букет корисних речовин допомагає нормалізувати чи знизити кров’яний тиск.

Яйця. На думку медиків, додавання яєць до раціону є одним із найздоровіших і доступних способів дати своєму організму більше білка та поживних речовин. В одному яйці міститься близько 6 грамів білка, так що вам потрібно два яйця, щоб додати до свого денного раціону 12 грамів білка.

Горіхове масло. Дві столові ложки арахісової олії можуть дати вам 8 г білка. З таким маслом слід їсти необроблені фрукти чи овочі – це забезпечить найкраще засвоєння їх вітамінів.

Кисломолочний сир. Третина чашки сиру містить близько 9 г білка. Цей продукт також рекомендується їсти з фруктами, овочами, горіхами, медом, зеленню. У деяких стравах із сиром можна використовувати для заміни кисломолочний сир, це зменшить їх калорійність.

Сочевиця. Півсклянки сочевиці містить близько 9 г білка. Додатково вона насичена іншими поживними речовинами, такими як залізо, калій, фолієва кислота, клітковина. Вживання сочевиці, як і всіх бобових, ефективно покращує контроль рівня цукру на крові.

Цільнозернові продукти. Цільнозерновий хліб та макаронні вироби містять набагато більше білка, ніж їх аналоги з рафінованого зерна. Дві скибочки цільнозернового хліба можуть дати близько 11 г білка.

Тофу. Як і інші соєві продукти, він багатий не лише білком, а й клітковиною, кальцієм, фолієвою кислотою, залізом.

Рибні консерви. Додайте рибні консерви в салати або бутерброди, намагайтеся використовувати їх у різних кулінарних варіантах – це не тільки збільшить ваше споживання білка, а й покращить харчування загалом.

Дріжджі. Одна столова ложка харчових дріжджів містить близько 8 г білка. Їх можна додавати в заправки для салатів, суміші спецій, а також використовувати як рослинний замінник пармезану для посипання страв.