Яйця, молочні продукти, злакові, фрукти, індичка або курятина є найбільш переважними продуктами харчування для сніданку, вважають іспанські фахівці в області здорового харчування.

Медики опублікували свої рекомендації про те, які продукти є слушними і невідповідними для сніданку. Президент Іспанської федерації товариств харчування і дієтології Асенсьон Маркос зазначив, що день не повинен починатися з їжі, що містить надлишок насичених жирів – зокрема, не варто снідати булочками, круасанами та іншими виробами промислової випічки, або ж переробленими м’ясними продуктами.

У свою чергу, директорка медичного інституту Vithas International Сесілія Альмуїнья повідомила, що деякі продукти можуть погіршувати симптоми рефлюксу або гастриту у людей, які схильні до них. З цієї причини експерт рекомендує не вживати каву одразу після пробудження – перш ніж зробити перший ковток напою потрібно обов’язково що-небудь з’їсти.

Газована вода на сніданок абсолютно протипоказана, підкреслила лікарка.

“Часто саме через газовані напої люди скаржаться на здуття в животі, що відбувається через несвідоме ковтання повітря або надмірну кількість газу в шлунку. Крім того, підвищений вміст цукру в газованій воді може призвести до ожиріння і ряду інших захворювань”, – сказала Сесілія Альмуїнья.

На думку іспанських фахівців, найкраще підходять для сніданку фрукти, молочні продукти, а також злакові: вони багаті вітамінами і мікроелементами, які будуть підтримувати роботу організму протягом всього дня. Також вітаються варена індичка або курці, тунець, яйця.

Одними з найбільш підходящих для сніданку медики назвали горіхи.

«Горіхи краще їсти саме з ранку, щоб отримати енергію на весь день. Тільки не забувайте, що арахіс належить не до горіхів, а до бобових, які є занадто важкою їжею для сніданку», – додали дієтологи.