Про цей напій завжди було багато пересудів. Однак наука знову заговорила про користь кави, і ми поспішаємо поділитися цими новинами з вами.

Чому варто пити каву
 1. Кава може попередити розвиток цукрового діабету 2 типу. Завдяки результатами нових досліджень з’ясувалося, що серед людей, які п’ють каву, частота розвитку цього важкого захворювання нижче, ніж серед людей, які не вживають цей напій.
 2. Цьому є кілька пояснень:

  • Кава підвищує концентрацію білка, що зв’язує статеві стероїдні гормони, який знижує рівень цукру в крові.
  • Кава містить хінін, який знижує інсулінорезистентність організму, тобто кава допомагає інсуліну працювати і переміщати глюкозу з крові в клітину, де вона переробляється в енергію. При цьому рівень глюкози в крові знижується.
 3. Кава перешкоджає розвитку раку. Дуже цікаві великі дослідження стали проводитися в останні роки. Було з’ясовано наступне: якщо жінка випиває 4 і більше чашок кави в день, то ризик розвитку раку матки у неї знижується на 25%, а якщо вона випиває 2-3 чашки, то на 7%. З чоловіками справа ще цікавіша: дослідження Гарвардського університету показало, що у чоловіків, що випивають 4 і більше чашок кави в день, ризик розвитку раку сечового міхура знижувалася на 60%.
 4. Таку дію кави можна пояснити:

  • Хлорагенова кислота у складі кави безпосередньо взаємодіє з раковими клітинами і вбиває їх. Також ця речовина володіє антиоксидантною дією (зміцнює імунні клітини).
  • Кава володіє сильною сечогінною дією, тобто блокує антидіуретичний гормон. Внаслідок цього рідина, яку людина вживає, не затримується в організмі і виходить з нього, вимиваючи ракові клітини епітелію сечового міхура. Доведено також і те, що за рахунок свого діуретичної дії кави не підвищує, а навпаки, знижує артеріальний тиск.
 5. Кава впливає на синтез нейромедіатора допаміну, брак якого призводить до хвороби Паркінсона. Випивали 4 чашки кави, хворі з симптомами паркінсонізму покращують свій стан. Це було доведено в дослідженні, в якому взяло участь 500 000 чоловік.
Читайте також:  Чому пити чай одразу після їжі шкідливо для здоров'я

Кава – це не той напій, якого варто побоюватися, потрібно тільки знати міру в його кількості і слухати свої відчуття. Пийте каву і будьте здорові!

Джерело: zdorovieinfo