Італійські експерти з харчування представили увазі заходи, які можуть допомогти уникнути здуття живота. Серед рекомендацій: не поєднувати продукти з різним часом перетравлення.

Фахівці з Італії радять вживати відповідні продукти, які здатні в рази мінімізувати проблему. Наприклад, молочні ферменти йогурту запобігають здуття живота і уповільнення метаболізму, він також багатий білками, поліпшують бактеріальну флору, будучи при цьому надзвичайно насичує їжею.

У свою чергу чорниця протидіє затримці води в організмі. Ягода насичена корисними мінеральними солями. Ананас працює аналогічним чином, очищаючи організм, покращуючи роботу кишечника і, завдяки бромелайну в складі, сприяє кращому травленню.

Завдяки незліченним волокнам, які містяться в фенхелі, він може швидко позбутися від токсичних речовин, включаючи виведення рідини. Зелений чай не менш хороший в цьому відношенні, оскільки здатний ефективно прискорювати обмін речовин і перешкоджати всмоктуванню жиру завдяки речовині, званому теобромін, яке допомагає розподілити жир по всьому тілу.

Читайте також:  Названо 6 корисних властивостей картоплі для здоров'я

Експерти не рекомендують поєднувати між собою різні типи білків, наприклад, такі як яйця і сир, так як час перетравлення у них різне, що загрожує здуттям живота. Теж саме стосується рису і макаронів. Що стосується уникнення викликають бродіння продуктів, то вони розміщені в категорії FODMAP, серед них: капуста, броколі, часник, яблука, підсолоджувачі, гриби. Варені овочі, крупи, частково цільні, риба, біле м’ясо, кефір, навпаки, повинні бути в раціоні.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News