Не тільки морквина і гімнастика для зору: ці прості поради допоможуть захистити очі від хвороб і зберегти хороший зір до старості.

Сліпота-одна з найпоширеніших фобій, до якої ми схильні. На жаль, попередити розвиток вікової далекозорості майже неможливо, але ось знизити ризик інших хвороб очей цілком можливо. Ці прості звички знижують ризик розвитку катаракти, глаукоми і сухості очей.

Їжте шпинат як мінімум двічі на тиждень

У шпинаті багато лютеїну – корисної речовини, яке здатне запобігти вікову дегенерацію жовтої плями. Як показало дослідження, проведене фахівцями американського фонду дегенерації жовтої плями, всього півпорції шпинату двічі на тиждень істотно знижують ризик цього захворювання очей і допомагають зберегти гостроту зору навіть в похилому віці.

Встановіть монітор трохи нижче рівня очей

Коли працюєте за комп’ютером, стежте за тим, щоб монітор був розташований трохи нижче рівня очей. Тоді під час роботи ваші очі будуть частково прикриті повіками, що в свою чергу зменшить випаровування рідини і допоможе запобігти розвитку синдрому сухого ока.

Займайтеся фізкультурою

Спорт і правда покращує наше здоров’я, в тому числі і здоров’я очей. Регулярні фізичні вправи покращують кровообіг і в результаті всі органи нашого тіла краще забезпечуються киснем. Постарайтеся займатися спортом хоча б 150 хвилин в тиждень — це знизить ризик розвитку глаукоми на 40%.

Їжте жирну рибу

Лосось, сардини, тунець, палтус і інша риба жирних сортів, багата жирними кислотами омега-3, корисна не тільки для судин і серця, але і допомагає захистити зір. Хочете зберегти гострий погляд надовго? Їжте рибу хоча б двічі на тиждень.

Відмовтеся від транс-жирів

Готові солодощі, чіпси і особливо страви, приготовані у фритюрі, небезпечні для нашого здоров’я і для нашого зору. Чим частіше ми їх їмо, тим сильніше приховані запальні процес і тим швидше може наступити вікова макулярна дегенерація, а слідом за нею і сліпота.

Носіть сонцезахисні окуляри

Підберіть сонцезахисні окуляри, які блокують максимум ультрафіолетових променів UVA і UVB. Ультрафіолетове випромінювання пошкоджує білки кришталика, що збільшує ризик вікової катаракти. Важливо носити окуляри не тільки влітку і навесні, але і взимку: сонячне світло, що відбивається від снігу, може сильно пошкодити очі.

Перевіртеся на алергію

Якщо у вас часто сверблять очі, це може бути ознакою інфекції, А може говорити про розвивається алергії. Крім того, якщо постійно терти хворі очі, це може збільшити ризик розвитку кон’юнктивіту та інших очних інфекцій. Тому якщо ви підозрюєте у себе алергію, обов’язково звертайтеся до лікаря і строго виконуйте всі його рекомендації.

Киньте палити

Регулярне куріння може вплинути не тільки на зір, але і на здатність до розпізнавання кольору. Дослідження, результати якого були опубліковані у виданні Psychiatry Research, показало, що з часом у курців знижується здатність в розпізнаванні кольорів червоно-зеленого і синьо-жовтого спектра. Крім того, викурювання пачки і більше сигарет в день в результаті знижує здатність розрізняти контрастність.