Італійські медики попередили, яким людям слід приймати мед з обережністю, незважаючи на безсумнівну цінність продукту бджільництва. Зокрема, в групі ризику люди з цукровим діабетом.

З хімічної точки зору, мед складається з фруктози, глюкози і води, поряд з вітамінами, мінералами, амінокислотами, електролітами, ферментами, флавоноїдами, компонентами, які надають позитивний вплив на здоров’я, що особливо актуально з приходом холодів.

Численні дослідження підтвердили, що мед відіграє важливу роль у поліпшенні мікробіоти кишечника, в цілому знижуючи ризик різних респіраторних захворювань. Проте, є деякі нюанси, які не можна недооцінювати, вважають медики.

В першу чергу, навіть якщо його калорійність незалежно від виду – нижче, ніж у цукру (304 калорії проти 384 на 100 грам), найчастіше люди перестараються з його вживанням. Це особливо небезпечно для людей з цукровим діабетом, інсулінорезистентністю. Сюди ж відносяться особи з дисліпідемією – патологічний синдром, пов’язаний з порушенням обміну ліпідів і ліпопротеїдів крові.

Якщо ж говорити про здорових людей, у яких немає перерахованих вище проблем, те мед рекомендується вживати під час сніданку, додаючи його в звичайний йогурт з невеликою кількістю волоського горіха. Можна його намазувати і на скибочку свіжого хліба з цільнозернового борошна. Продукт бджільництва захистить від простудних захворювань в поєднанні з теплим чаєм з ромашки.