Наукові діячі США, Канади та Данії запропонували альтернативну гіпотезу, що пояснює процес ожиріння. Про це повідомляє РИА “Новости” з посиланням на American Journal of Clinical Nutrition

Новизна підходу у вивченні проблеми зайвої ваги полягає в тому, що його автори називають причиною ожиріння не кількість споживаних калорій, а хімічний склад їжі в сучасному світі.

Так, згідно з їх гіпотезою, до надмірного накопичення жиру призводить споживання їжі з високим показником глікемічного індексу. В ході проведеної роботи вчені прийшли до висновку, що висока кількість такої їжі в житті сучасної західної людини стає причиною гормональних змін, що змінюють процес метаболізму.

Читайте також:  Як поліпшити якість сну: поради для людей у віці

“Коли ми їмо сильно перероблені вуглеводи, організм збільшує секрецію інсуліну і пригнічує секрецію глюкагону. Це, в свою чергу, дає сигнал жировим клітинам накопичувати більше калорій, залишаючи менше енергії для харчування м’язів та інших метаболічно активних тканин”, – пояснив доктор Девід Людвіг.

Він додав, що такий образ харчування передбачає отримання мозком сигналу про недостатність поживних речовин, що спонукає орган сигналізувати про почуття голоду.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News