Лікар-дієтолог Марія Дубська назвала продукти новорічного столу, які найбільш шкідливі для організму і фігури.

Очолює «антирейтинг» майонез. Його дієтолог радить поміняти на грецький йогурт. Якщо потрібно заощадити — замість грецького йогурту візьміть звичайний, але без смакових наповнювачів і злаків.

На другому місці — ігристе вино (шампанське). Воно містить багато цукру, а його бульбашки дратують шлунок, викликаючи відчуття голоду. До того ж воно занадто швидко «вдаряє в голову».

На третьому місці виявилося жирне м’ясо і м’ясні продукти. Варто відмовитися від жирної свинини і ковбас, радить дієтолог. Також не варто ставити на стіл шинку, яка іноді додається в олів’є.

Четверту сходинку експерт відвела солінню (сприяють набрякам), а п’яту – солодощам.

Сама дієтолог на святковий стіл поставить приготованого в духовці кролика або курку, фарширований перець, жульєн на грецькому йогурті, канапе з овочів з сиром, фрукти і сухе вино.

І, звичайно, медики радять у святкові дні якомога більше рухатися, танцювати, гуляти, кататися з гірки.

Раніше повідомлялося, що небезпека новорічного застілля для здоров’я полягає в тому, що зазвичай на столі стоять жирні, солоні і солодкі багатокомпонентні страви, які хочеться спробувати, причому всі.

А вчені з Колумбійського університету повідомили, що пізні вечері здатні завдати серйозного удару не тільки по фігурі, але і по серцево-судинній системі.