Лікарі нагадують, що “зламувати” імунний захист організму, викликаючи подальший розвиток захворювання, здатна не тільки ковід-інфекція.

Днями стало відомо, що вченими була ідентифікована нова мутаційна версія коронавірусу – штам «Мю». Дослідники припускають, що новий варіант коронавірусної інфекції може перемагати імунну систему організму, яка опирається йому, в тому числі пробивати захист, який забезпечують йому антитіла, що виробляються після щеплення.

Лікарі розповіли, що COVID-19 не єдина інфекція, здатна пробивати “імунний щит”. Імунолог Микола Крючков, говорячи про це, зауважив, що перемагати імунну систему може навіть грип, який є інфекцією з високим потенціалом мінливості, завдяки якому «змінюється щороку».

Читайте також:  Продукти з вітаміном К захищають від розвитку артриту

“У кожної інфекції є свої алгоритми роботи протидії імунній системі”, – додав лікар.

Також медик назвав інші інфекції, з якими може не впоратися імунітет: туберкульоз, лихоманка денге, герпес.

У свою чергу епідеміолог Едуард Шунков заявив, що найпідступнішою в світі інфекцією, здатною обманювати імунну систему, є ВІЛ, що викликається вірусом імунодефіциту людини. Особливістю даної інфекції є те, що в якості мішені вона вибирає саму імунну систему, точніше, її клітини.