Імовірність смерті жінок до 1 року після першого інсульту була на 39% вище. Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі жіночого здоров’я, різниця між статями пояснюється літнім віком і більш важкими інсультами у жінок.

Серед жінок і чоловіків, які вперше перенесли інсульт, жінки були приблизно на 7 років старше. Крім того, на 9,3% менше жінок могло ходити самостійно при вступі до лікарні, що свідчить про більш важкому інсульті.

Серед померлих з будь-якої причини у чоловіків було більше смертей від раку (12% проти 6% жінок) і ішемічної хвороби серця (8% проти 6% жінок), в той час як у жінок було більше смертей, пов’язаних з інсультом (50% проти 41% чоловіків. ) або інші серцево-судинні захворювання (16% проти 13% чоловіків), заявляє Домінік Каділак, доктор філософії, Школа клінічних наук в Monash Health, і співавтори.

“Каділхак та його колеги показали, що ризик смерті жінок, пов’язаних з інсультом, на 65% вище. У жінок не тільки більше шансів бути старше при першому інсульті і мати більшу ступінь тяжкості інсульту, але вони також рідше отримують аспірин від вторинна профілактика інсульту”, – говорить головний редактор журналу “Жіноче здоров’я” Сьюзен г. Корнштейн, доктор медицини, виконавчий директор Інституту жіночого здоров’я університету Співдружності Вірджинії.