Єгипетський кардіолог Джамал Шаабан вказав на 8 симптомів, які можуть з’явитися у людини за місяць до серцевого нападу. Серед попереджувальних знаків – незрозуміла втома, безсоння, надмірне випадання волосся.

“Найчастіше серцевий напад відбувається несподівано, – але тільки тому, що люди не прислухаються до ознак організму, які заздалегідь попереджають про загрозу», – наводиться думка кардіолога на порталі The Times hub.

За словами Джамала Шаабана, одним з основних симптомів, що вказують на наближення інфаркт міокарда, є незрозуміла втома. Часто вона виникає при виконанні простих завдань, – наприклад, після купання.

Ще одним симптомом-передвісником серцевого нападу є картина проблемного травлення. Біль в животі, нудота, розлад шлунка, – всі ці явища, якщо вони виникають періодично, можуть вказувати на майбутній інфаркт.

Інший сигнал-підвищена збудливість, неможливість розслабитися. Труднощі із засипанням і безсоння, високий рівень тривоги вказують на підвищений ризик серцевого нападу або інсульту, констатує кардіолог.

Крім того, список попереджувальних симптомів Джамал Шаабан вніс задишку, неможливість зробити глибокий вдих. Спеціаліст зауважив, що таке нерідко відбувається за 6 місяців до інфаркту міокарда.

Також він радить звертати увагу на надмірне випадання волосся – особливо у чоловіка у віці від 50 років. Облисіння може бути пов’язано з підвищенням рівня стресового гормону кортизолу, від якого страждає серце, сказав Джамал Шаабан.

Крім цього, попереджати про можливий серцевий напад можуть епізоди порушення серцебиття. У такі моменти спостерігається аритмія, яка часто супроводжується занепокоєнням, панікою і запамороченням, – все може тривати від хвилини до двох.

Іншим симптомом є надмірне потовиділення, яке більше відноситься до жінок, часто пов’язують таку пітливість з менопаузою.

Нарешті, сигналом, що попереджає про інфаркт, можуть бути болі в грудях, які віддають в одну або дві руки, щелепу, шию, плечі.