Міжнародна група дослідників виявила пряму молекулярну зв’язок між м’ясною і молочною дієтою і виробленням антитіл в крові, які збільшують ймовірність розвитку раку. Ця зв’язок може пояснити високу захворюваність на рак серед тих, хто споживає велику кількість молочних продуктів і червоного м’яса, аналогічно зв’язку між високим рівнем холестерину і підвищеним ризиком серцевих захворювань.

Результати опубліковані в BMC Medicine.

Neu5Gc-молекула цукру, виявлена в тканинах ссавців, але не в домашній птиці або рибі. У людей виробляються антитіла до Neu5Gc в дитинстві, коли вони вперше вживають молочні та м’ясні продукти. Хоча відомо, що ці антитіла збільшують ризик раку, особливо раку прямої кишки, прямого зв’язку між антитілами і споживанням м’яса і молочних продуктів виявлено не було.

Для дослідження дослідники використовували зразки NutriNet-Santе, великого національного дослідження харчування, проведеного у Франції.

“Ми виявили значну кореляцію між високим споживанням Neu5Gc з червоного м’яса і сирів і підвищеним розвитком тих антитіл, які підвищують ризик раку”, – говорить доктор Падлер-Каравані. – “Протягом багатьох років робилися спроби знайти такий зв’язок, але ніхто цього не зробив. Тут ми вперше змогли знайти молекулярну зв’язок завдяки точності методів, що використовуються для вимірювання антитіл у крові та детальні дані з французьких анкет з харчування”.

Джерело: МедікФорум