Після відпустки існує ризик повернутися з алергічною реакцією: кропив’янка, свербіж, почервоніння, пухирі. Уникнути алергії після відпустки дуже просто.

Літня відпустка викликає безліч приємних асоціацій – море, пляж, басейн, відпочинок на березі озера або річки. Але, на жаль, багато хто повертається з відпустки з різними висипами, почервоніннями та іншими алергічними реакціями після водних процедур. Висип з’являється несподівано і може не сходити кілька тижнів. Потрібно пам’ятати, що висип це не лише зовнішня, а й внутрішня проблема, мазати мазями мало, ще потрібно дотримуватися спеціального харчування і приймати підтримуючі препарати.

Існує кілька причин виникнення висипу після водних процедур, включаючи укуси комах, холодну кропив’янку, і безліч інших причин сонячної алергії, після проведеного дня на пляжі. Мікроскопічні організми стають причиною шкірних висипів, один тип мікроорганізмів викликає висип після купання в прісній воді (річки, озера, ставки, ставки), другий тип мікроорганізмів мешкає в солоній воді.

Сверблячка купальщиків

Позначається також терміном церкаріоз, тому, що цей шкірний висип виникає після ураження шкіри церкаріямі (паразитичні шкірні черв’яки). Ці мікроскопічні організми поширюються інфікованими молюсками, які мешкають у прісній або солоній воді.

Симптоми сверблячки купальщиків

Ця алергічна реакція може проявитися через кілька хвилин після купання в зараженій воді, або через кілька днів. Виявляється ця алергія, як випливає з назви сверблячкою, печінням, висипом схожим на прищі. Свербіння і печіння можуть тривати тиждень і більше. Симптом сверблячки купальщиків викликаний інфекціями, тому, чим більше людина купається в зараженій воді, тим серйозніше можуть бути наслідки алергії після відпустки.

У більшості випадків свербіж купальщиків проходить самостійно, через тиждень незалежно від наявності або відсутності лікування. Досить накласти холодний компрес, щоб зняти свербіж, або зробити маску з содового розчину. Головне намагатися не чесати уражені зони, щоб не занести інфекцію. Ця інфекція не передається від людини до людини.

Запобіжні заходи від сверблячки купальника

Вода у водоймі не є забрудненою весь час, тільки за наявності інфекції. Інфекція може зникнути через 24 години, і до наступного купального сезону, в залежності від наявності заражених паразитів.

  • Намагайтеся не купатися в тих місцях, де були випадки свербежу купальника.
  • Не купайтеся в тих місцях, де мешкають багато равликів і інших молюсків.
  • Витирайтеся рушником відразу після купання.

Заразитися церкаріозом в басейні не можливо, тому що вода в басейнах хлорується.

Алергія на хлорку в басейні

Алергія на хлорку в басейні реакція виникає не часто, тільки в тих випадках, якщо людина має індивідуальну чутливість до хлорки, або якщо людина проводить багато часу в басейні. Найчастіше дана алергічна реакція виникає у професійних плавців.

Ознаки алергії на хлорку басейну – почервоніння шкіри, сильний свербіж і висип. У більшості випадків висип проходить самий собою через кілька днів після повернення після відпустки.

Також алергія на хлорку може виникнути, якщо у воду додали хлорки більше норми.

Хлорка сушить шкіру, тому можуть виникнути інші типи дерматитів і алергій.

Сверблячий дерматит після купання в морі

Дерматит після купання в морі з’являється в тому випадку, якщо личинка медузи вжалила того, хто купався. Ця личинка достатньо маленька або навіть мікроскопічна, тому їй не складає труднощів застрягти між купальним костюмом і шкірою того, хто купається, викликаючи виникнення сильного висипу на ділянках шкіри, покритих одягом. Найчастіше симптоми починають проявлятися, коли людина знаходиться ще у воді, але бувають випадки, коли алергічна реакція проявляється через кілька годин після укусу медузи. Розтирання шкіри посилює прояв симптомів, тому, що личинка медузи випускає токсини в шкіру під тиском. Іноді поряд з висипом, виникають симптоми інтоксикації: жар, гарячка, нудота, блювота, головний біль, розлад шлунка.

Всі симптоми алергії пройдуть після повернення після відпустки самі, але краще застосовувати засоби проти свербіння, приймати антигістамінні препарати.

Алергія на сонце

Також після відпустки багато хто повертається з алергією на сонце або фотодерматитом. Надмірне перебування на сонці призводить до виникнення кропив’янки. Також поєднання сонця і захисного крему може викликати алергічну реакцію. Особливо якщо захисний крем містить масло бергамота, звіробою, троянди, мускусу, сандалу, сік кропу, петрушки, саліцилову кислоту.

Щоб уникнути виникнення алергії на сонце слід засмагати тільки в безпечні години з 8.00 до 11.00, і з 16.00 до 18.00. Під час найнебезпечніших сонячних променів краще захистити себе всіма можливими способами, по-перше, не перебувати під прямими сонячними променями. По-друге, надіти одяг з довгим рукавом, щоб уникнути опіку на спині і руках, одягнути головний убір з широкими полями, щоб уберегти, обличчя, ніс і шию. Носити довгі капрі, щоб не згоріла ніжна шкіра під колінами.

Крем для засмаги краще використовувати перевірений, який не викликає алергічних реакцій. На початку відпустки краще наносити крем з високим рівнем захисту, а коли шкіра трохи засмагне і звикне до сонця, можна мазати слабшими кремами.

Якщо ж алергія проявилася, і шкіра покрилася висипом, то ні в якому разі не слід піддавати шкіру подальшому загару. Потрібно приймати прохолодний душ, щоб кров не приливала до поверхні шкіри і не викликала свербіж , як при прийомі гарячого душу або ванни. Також заборонені лазні і сауни.

Сверблячку слід знімати спеціальними мазями, а всередину приймати антигістамінні препарати, також препарати, які очищають печінку.

Алергії після відпустки можна уникнути, дотримуючись простих правил безпеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
АЛЕРГІЯ НА СОНЦЕ: ПРИЧИНИ ТА СПОСОБИ УСУНЕННЯ

КОНТАКТНИЙ ДЕРМАТИТ

АЛЕРГІЯ НА ПИЛОК: КАЛЕНДАР ЦВІТІННЯ