Дослідження американських кардіологів з Університету штату Вірджинія показало, що вітамін D істотно покращує здоров’я серця і судин. Крім того, вітамін D підтримує функції легенів, пов’язані з подачею кисню в м’язи.

Раніше було відомо, що вітамін D покращує стан кісток скелета, проте нове дослідження, за словами його авторів, дозволяє вважати, що також цей вітамін може бути дуже важливий для зміцнення серця і легенів.

«Ми виявили цікавий зв’язок між рівнями вітаміну D в крові і кардіореспіраторною придатністю – здатністю серця і легенів подавати кисень в м’язи», – повідомили дослідники.

Ними були проаналізовані динні американських медсестер і медпрацівників, які регулярно проходили обстеження. З’ясувалося, що вітамін D дозволяв людям краще проходити тести на діяльність серця і легенів.

В учасників з найвищим рівнем вітаміну D в крові показники кардіореспіраторної здібності були 4,3 рази краще в порівнянні з тими, у кого концентрація цього вітаміну була нижчою. При цьому вік і стать не впливали на різницю у випробуваннях.
Відзначимо, що люди з більш високою кардіореспіраторною придатністю більш здорові і живуть довше.

“Вміст вітаміну D в організмі є одним з найсильніших факторів витривалості. Крім зміцнення кісток і зубів, риб’ячий жир і вітамін D знижує ймовірність смерті від інфаркту. Крім того, він захищає мозок людей з алкогольною залежністю від пошкоджень”, – додали автори роботи.

Водночас вченим ще належить визначити оптимальну дозу вітаміну D, здатну призводити до поліпшення функціоналу серця і легенів без побічних ефектів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВДА ПРО ВІТАМІН D

10 НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШИХ НАСЛІДКІВ ДЕФІЦИТУ ВІТАМІНУ D