Здоровий сон є найголовнішою звичкою, яка сприяє міцному серцевому здоров’ю, про це висловився італійський кардіолог Джуліо Стефаніні. Також лікар поділився іншими рекомендаціями, завдяки яким можна поліпшити стан міокарда.

Говорячи про якісний сон як про ліки для серця, лікар-кардіолог зазначив: нічний сон щонайменше повинен тривати 6 годин. Якщо сну недостатньо і людина не відчуває себе відпочилою, це веде до збільшення концентрації в організмі гормонів стресу. Підвищення рівня стресу в організмі пов’язане з розвитком запалення, яке в тому числі може торкнутися серцевого м’язу.

Крім того, для гарного стану серця важливо харчування, при цьому кардіолог відзначив особливе значення повноцінного сніданку. Сніданок задає тонус на весь день, визначає працездатність людини, а також “включає” в організмі метаболічні процеси, які незмінно впливають на серце. Лікар переконаний: снідати потрібно обов’язково.

В цілому, на думку італійського експерта, для хорошого стану міокарда корисний раціон відповідно до середземноморської дієти – тобто, з частим вживанням волоських горіхів і оливкової олії. Крім того, дуже корисними є йогурт і молоко, додав кардіолог.

Ще одна корисна звичка – уважно стежити за всіма змінами свого організму, а також знати основні ознаки серцевих проблем.

«Якщо людина відчуває біль в області грудної клітки або порушення серцевого ритму, а також задишку при виникненні стану тривожності, йому необхідно звернутися до лікаря і прийняти відповідні терапевтичні або профілактичні заходи», – висловився лікар.

Джерело: МедікФорум