Нудота – далеко не найприємніше явище в нашому житті. Причин може бути багато – від простого заколисування в транспорті до пухлини мозку. Експерти назвали кілька ефективних методів впоратися з нудотою без ліків, але, якщо жоден не допомагає, вам терміново потрібно звернутися до лікаря.

Найпростіший метод – подихайте. Особливо це допомагає при закачуванні в транспорті. Фахівці радять використовувати техніку контрольованого дихання. Спочатку необхідно зробити вдих через ніс протягом трьох секунд, потім затримати дихання на три секунди, а після – видихнути протягом трьох секунд. При цьому також рекомендується закрити очі.

Абстрагуватися. Послухайте улюблену музику або подивіться цікавий серіал. Якщо вам не стане гірше від зайвих рухів – займіться легкою домашньою роботою або сходити прогулятися на вулицю. Головне, не зациклюватися на думках про нудоту.

Не лягайте спати після їжі. Особливо на живіт. В цьому випадку неприємне почуття тільки посилиться. Якщо ви хочете відпочити, то знайдіть таке положення, при якому верхня частина тіла буде піднята.

З’їжте імбир. Вчені поки не змогли встановити, як саме він допомагає організму, але добре відомо, що імбир полегшує нудоту під час вагітності і при лікуванні хіміотерапією, а також після операцій. Щоб позбутися від цього неприємного почуття, випийте імбирний чай або з’їжте шматочок імбиру в свіжому або зацукрованому вигляді, пише портал “Здоров’я Mail.ru”.

Випийте холодний напій. Відмінно підійде вода, лимонад або м’ятний чай. Можна зробити хоча б кілька ковтків, після чого, як повідомляють фахівці, вам повинно стати краще.