Як зазначив дієтолог Михайло Гінзбург в програмі “Про найголовніше”, свіжовичавлений сік з капусти корисний, але в деяких випадках може викликати проблеми зі здоров’ям. Так, його не варто приймати людям, які мають проблеми з підвищеною кислотністю шлунка.

Цей сік стимулює секрецію шлункового соку і підвищує кислотність, тому можуть загостритися, в тому числі, гастрит і виразкова хвороба.

– Буває гастрит зі зниженою секреторною функцією, в цьому випадку капустяний сік йде на користь, — сказав Гінзбург.

Капустяний сік при грамотному вживанні дуже корисний, але перед його застосуванням необхідно порадитися з лікарем.

Відомо, що сік капусти має кровоспинну і ранозагоювальну дію. Причому ці властивості можуть бути використані як при зовнішньому використанні, наприклад, при різних ранах і опіках. У ньому також міститься рідкісний вітамін U, здатний посилювати процеси регенерації клітин слизової оболонки шлунка і кишечника.

Слід мати на увазі, що сік капусти викликає надмірне газоутворення в шлунково-кишковому тракті.

Раніше Гінзбург розповів, які продукти допоможуть знизити високий рівень холестерину в крові. Якщо рівень холестерину вище 5,5 ммоль, значить, він перевищує норму. Так, цибуля і часник при регулярному вживанні захищають стінки судин від наростання бляшок. А щоб знизити холестерин, потрібно їсти сушені яблука. За словами дієтолога, всього 75 грамів сушених яблук знижують рівень цукру в крові до 25%, що можна порівняти з дією таблеток.