Швейцарські вчені дійшли висновку, що одна з головних відмінностей малозабезпечених верств населення – нетривалий сон. Бідні люди частіше працюють на декількох роботах, або позмінно, через що відчувають хронічну нестачу сну, що в результаті призводить до проблем в серцево-судинній системі.

Вчені з університетського центру медицини та громадської охорони здоров’я Лозанни (Швейцарія), опублікували статтю в журналі Cardiovascular Research, в якій провели зв’язок між кількістю сну, соціально-економічним статусом і хворобами серця.

Фінансові труднощі

Автори дослідження вважають, що люди з низьким соціально-економічним статусом сплять менше з різних причин. У загальному і цілому, це пов’язано з їх основною діяльністю, яка передбачає жорсткий графік, позмінну роботу чи велику кількість переробок. Крім того, через проблеми з грошима вони частіше відчувають сильний стрес, що також не додає здоров’я серцю і судинам.

Як наголошується в дослідженні, ризик розвитку серцево-судинних захворювань дійсно пов’язаний з бідністю, але більша залежність простежувалася у чоловіків, ніж жінок.

Всього було опитано 111 205 осіб, які були розділені на три групи: з низьким, середнім і високим соціально-економічним статусом. Після опитування рівень сну визначався як низький (не більше 6 годин), середній (6-8 годин) або високий (більше 8 годин).

В результаті кардіологи прийшли до висновку, що постійний недосип провокує запалення в судинах і тканинах серця, що, в свою чергу, призводить до ішемічної хвороби, інсультів і інфарктів.

Джерело: МедікФорум