Щоб підтримувати здоров’я і відмінно виглядати, потрібно не так багато зусиль. Звичайно, не потрібно забувати про тренування, правильне харчування і повноцінний нічний сон. Але і від простих дій з цього списку буде багато користі, якщо виконувати їх регулярно.

Слідкуйте за фізичною формою

Не виключено, що останнім часом ви стали частіше пропускати тренування через підвищений стрес і ситуацію невизначеності, в якій ми всі опинилися. Пора перевірити, чи все гаразд із вашою фізичною формою. Проведіть простий тест: сядьте на стілець без підлокітників, розташуйте ноги на підлозі і стежте за поставою. Тепер встаньте, а потім знову опустіться на стілець. Зробіть 10 повторів, намагайтеся рухатися якнайшвидше. В одному дослідженні за участю людей середнього віку, які витратили на тест понад 26 секунд або не змогли закінчити його, було відзначено підвищений ризик передчасної смерті. Чи відчуваєте, що не у формі? Можливо вам потрібно більше рухатися протягом дня.

Використовуйте не тільки зубну щітку, а й нитку

Навіть якщо ви дуже ретельно чистите зуби, це лише половина роботи. Між зубами можуть залишатися шматочки їжі та наліт, що з часом призведе до розвитку карієсу. Щоб якісно очистити порожнину рота, знадобиться зубна нитка або йоржики. Спочатку використання нитки або міжзубного йоржика може здатися болісно незручним, але з часом ви звикнете і справлятиметеся із завданням менше ніж за хвилину. Альтернатива зубної нитки – іригатор. Водяний струмінь не так ефективно усуває наліт і залишки їжі, як нитку, але все ж таки це краще, ніж нічого.

Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading

Регулярно оглядайте груди

Проста процедура, яку раз на місяць необхідно виконувати всім жінкам. “Завжди робіть це в перші дні менструального циклу, коли гормональний вплив на тканини молочних залоз слабшає”, – радить доктор медичних наук Шеррі Росс. Якщо під час самодіагностики вас щось насторожить, зверніться до лікаря. При самостійному огляді можна виявити ущільнення, діаметр яких більш ніж сантиметр, не забувайте регулярно робити УЗД або мамографію молочних залоз.

Ретельно витирайте руки

У пандемію ми непогано засвоїли правило: мити руки з милом потрібно щонайменше 20 секунд. Але навіть якщо ви справляєтеся із цим завданням, це ще не все. Вам потрібно витратити 20 секунд, щоб як слід висушити шкіру. Справа в тому, що вологі руки більш сприйнятливі до мікробів, до того ж якщо регулярно нехтувати такою процедурою, шкіра може стати шорсткою або навіть потріскатися.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

Живіть тут і зараз

Щоб підтримувати нормальний емоційний стан, потрібно докладати зусиль, як і збереження фізичного здоров’я. Витратьте трохи вільного часу, щоб навчитися жити тут і зараз. Розвинути свідомість допоможе таку вправу: у спокійній обстановці сфокусуйте увагу на секундній стрілці годинника і спостерігайте за нею протягом хвилини. Згодом збільшуйте тривалість практики. Уміння зосередитися знижує рівень тривоги та стресу.

Використовуйте сонцезахисний крем

Одна з найпоширеніших помилок у догляді за шкірою — згадувати про флакон із сонцезахисним кремом лише влітку. Ультрафіолетове випромінювання згубно впливає на шкіру протягом усього року. Використовуйте денний крем з УФ-фільтрами, наносите його на всю поверхню шкіри обличчя, не пропускаючи повіки та область навколо носа. Крім того, нанесіть сонцезахисний крем на всі відкриті ділянки тіла, включаючи тильний бік рук, шию та вуха.

Читайте також:  Ризики та переваги: що важливо знати про видалення пухлин шкіри

Будьте добрішими до себе

Іноді буває корисним вимкнути внутрішнього критика. Якщо ви захочете сказати щось різке на свою адресу, зупиніться на мить і подумайте: чи змогли б ви вимовити це на адресу свого найкращого друга? “Це просте питання дає вам можливість згадати про співчуття, яке ми часто відчуваємо до інших, але не завжди виявляємо по відношенню до себе”, – говорить доктор філософії, психолог Джесіка Цукер.

Наукові джерела:

When and How to Wash Your Hands, source
Physical capability in mid-life and survival over 13 years of follow-up: British birth cohort study, source