На хвороби серця припадає майже третина всіх смертей у світі. Важливу роль в правильній роботі цього органу грає дієта, здатна знизити ризик подібних захворювань. Доведено, що певні продукти можуть впливати на артеріальний тиск, рівень тригліцеридів, холестерину і різні запалення.

За словами кардіологів, щоб максимально зміцнити здоров’я серця, слід звернути увагу на листові овочі. Особливо серед них виділяють шпинат і капусту, які цінуються за велику кількість вітамінів, мінералів і антиоксидантів, повідомляє HealthLine.

Зокрема, вони є відмінним джерелом вітаміну К, який допомагає захистити артерії і сприяє правильному згортанню крові. Поживні нітрати знижують кров’яний тиск, зменшують жорсткість артерій і покращують функцію клітин, що вистилають кровоносні судини.

В ході одного з досліджень було виявлено, що збільшення споживання листових овочів було пов’язано зі зниженням серцево-судинних проблем на 16%. Крім цього, лікарі рекомендують включити в раціон рибу, горіхи, ягоди, авокадо, чорний шоколад і бобові.