Люди сучасної епохи звикли, що інфекційні хвороби бактеріального походження не несуть в собі смертельної загрози, адже існує цілий клас препаратів здатних швидко вилікувати нас. Антибіотики вважають одним з найвизначніших винаходів останніх сторічь. Проте рятівні ліки несуть в собі немало загроз для нашого здоров’я, якщо не знати базових правил и приймати їх на свій розсуд.

Чим загрожує безконтрольний прийом антибіотиків?

Приймати антибіотики потрібно лише за призначенням лікаря та з дотриманням усіх рекомендацій. В іншому випадку ви можете наразити себе на реальну небезпеку.

Найнебезпечніший стан, який може з’явитись – це антибіотикорезистентність. Іншими словами звикання бактерій до препарату антибіотика, через що інфекцію стає дуже важко вилікувати.

Також антибіотики негативно впливають на наші органи, особливо на кишківник та печінку. Якщо порушувати режим прийому препарату у вас можуть спостерігатись наступні стани: діарея, коліти, нудота, втрата апетиту, тощо.

Поради лікарів щодо правильного прийому антибіотиків

Ми зібрали для вас корисні поради, які допоможуть вам уникнути негативних наслідків після прийому антибіотиків.

Прийом тільки за рецептом

Найперше і найголовніше правило, яке убезпечить вас від цілого списку негативних наслідків – ніякого самолікування. Приймати антибіотики можна лише після доведення присутності у вас в організмі бактеріальної інфекції. Рішення про призначення антибіотиків приймає лікар після низки досліджень, зокрема аналізів на виявлення збудника захворювання. Також ми не рекомендуємо самостійно змінювати препарат на аналог впродовж лікування, навіть, якщо це препарати одного ряду.

Щоб лікарю було простіше підібрати для вас дієвий антибіотик, важливо вести щоденник антибіотикотерапії. Спеціалісту важливо знати, як часто ви приймаєте антибіотики, які саме препарати вам призначали раніше, як швидко наступав лікувальний ефект.

Правильний час прийому антибіотиків

 

Щоб хвороботворні бактерії загинули, важливо підтримувати достатній рівень діючої речовини в організмі протягом усього курсу. Саме тому треба чітко дотримуватись графіку прийому антибіотиків. Наприклад, якщо вам призначили пити препарат двічі на день через 12 годин, то ви маєте випивати пігулки щодня, наприклад, о 10 ранку і 10 вечора.

Якщо лікар не надав інформацію, коли саме приймати ліки до чи після їжі, зазирніть в інструкцію препарату. Зазвичай виробники вказують такі нюанси у розділі “Спосіб застосування і дози”. Ось тут, наприклад, представлений препарат, прийом якого не залежить від прийому їжі.

Важливо! Запивайте антибіотик лише простою водою. Молоко, фруктові соки, кисломолочні продукти можуть знижувати дієвість препарату.

Прийом таблеток

Тривалість курсу

Існують різні схеми прийому антибіотиків. В інструкції, як правило, зазначають курс лікування від і до. Проте остаточне рішення про тривалість прийому саме у вашому випадку приймає лікар. Терапевтичний ефект наступає вже на 2-3 день прийому препарату, проте не можна завершувати курс раніше призначеного часу. Це може призвести до відновлення запального інфекційного процесу та антибіотикорезистентності у майбутньому.   

Антибіотики і алкоголь

Під час курсу антибіотиків заборонено приймати алкоголь. Справа в тому, що для розщеплення токсинів з алкоголю та антибіотиків організм використовує одні й ті ж самі ферменти, що виробляє печінка. Алкоголем ви збільшуєте навантаження на орган та заважаєте йому повноцінно виконувати свою роботу.

Профілактика побічних реакцій

Антибіотики часто викликають розлади кишківника, адже під час лікування може постраждати і корисна мікрофлора нашого організму. Щоб цього не сталось треба приймати паралельно препарати пробіотиків, які допоможуть утримувати баланс між бактеріями.