Нове дослідження підтвердило, що упаковка молока впливає не лише на смак напою, а й на його збереження. Так, виявилося, що картонні коробки не зберігають свіжість молока так само добре, як скляні та пластикові тари.

Щоб оцінити вплив упаковки на смак, дослідники вивчили пастеризоване цільне та знежирене молоко, що зберігалося в шести напівопінтових (≈236,5 мл) тарах: картонній коробці, трьох пластикових тарах (виготовлених з різних пластмас), пластиковому пакеті та склі як контроль. Молоко зберігалося в темряві та холоді при температурі 4°C.

Зразки були протестовані першого дня, потім повторно через 5, 10 і 15 днів. Кваліфікована група експертів оцінювала сенсорні властивості кожного зразка, а дослідницька група провела аналіз летких сполук, щоб зрозуміти, як упаковка поєднується з молоком, пише Elsevier.

Результати показали, що тип упаковки впливає на смак молока, причому знежирене молоко більш схильне до впливу смаку, ніж цільне. З усіх видів упаковки картонна коробка та пластиковий пакет найменше зберігають свіжість молока. Молоко, упаковане в картонну упаковку, мало виражений сторонній присмак, а також присутність картонних сполук. Остаточні результати показують, що хоча скло залишається ідеальною тарою для збереження смаку молока, пластикові контейнери забезпечують додаткові переваги, зберігаючи свіжість за відсутності впливу світла.