Випадково обгоріли на сонці? Довелося залишитися на вулиці довше, ніж передбачалося, а сонце пекло яскравіше і сильніше, ніж ви очікували? Дізнайтеся, як полегшити наслідки надмірного впливу сонця.

Ми всі знаємо про те, що в літній період бажано використовувати сонцезахисний крем і прикривати шкіру в полуденний час, щоб не отримати сонячний опік. Але дотримуватися елементарних правил обережності, на жаль, не завжди виходить.

Кожен стикався з ситуацією, коли при виході з будинку, день здається похмурим, а через якийсь час погода змінюється, і сонячні промені безжально атакують шкіру. Ну, не повертатися ж за сонцезахисним кремом і капелюхом. Далеко не кожен має час, щоб зробити це. Якщо вам пощастить, ваша шкіра лише злегка почервоніє, але що ж робити в тому випадку, коли ви стаєте схожим на вареного рака і відчуваєте неприємні відчуття?

Що робити при сонячному опіку?

Якщо сонячний опік серйозний, з пухирями і тріщинами на шкірі, або супроводжується симптомами сонячного удару – головним болем, пітливістю, прискореним пульсом і диханням, ви повинні звернутися за медичною допомогою. У разі легкого і помірного сонячного опіку, допомогти собі ви зможете самі. Існує ряд про стих заходів, які ви можете зробити, для того щоб вирішити проблему. Нашою головною метою буде відновлення шкіри, зняття подразнення та свербежу, а також дискомфорту і больових відчуттів.

  • Для охолодження області опіку, застосовують холодні компреси, змочені в оцтовому розчині (2 ст. Ложки оцту на літр води).
  • Щоб заспокоїти свербіж або біль, використовують топічні кортикостероїди або місцеву анестезію, яка повинна заспокоїти роздратування. Аспірин може допомогти зменшити біль, а також надасть протизапальний ефект.
  • Коли ви приймаєте душ, не направляйте потік води безпосередньо на уражену ділянку. Хоча ви повинні дотримуватися правил гігієни, уникайте запашного мила, косметики, парфумерії і т.д. Переконайтеся, що обпалена область добре зволожена, щоб запобігти формуванню струпів. Пам’ятайте, що ви також повинні пити багато води, щоб заповнити втрачену рідину.
  • Уникайте перебування на сонці в той час, коли ваша шкіра заживає! Щоб повторно не отримати сонячний опік, носіть крислатий капелюх і легкий одяг з натуральних тканин, що прикриває постраждалі ділянки шкіри.
Народні засоби від сонячного опіку

Кисляк: простокваша або кисле молоко допомагає зняти неприємні відчуття, що виникають в результаті сонячного опіку. Змащуйте пошкоджені ділянки шкіри протягом 1 – 1.5 годин, не даючи кисляку повністю висохнути. Після завершення процедури змийте кисляк прохолодною водою.

Картопля: картопляний сік або компреси з картопляної кашки теж допомагають позбутися неприємних відчуттів. Натріть сирий, очищену від шкірки картоплю на тертці і робіть компреси або змащуйте картопляним соком шкіру, за тим же принципом, що і з кислим молоком.

Квашена капуста: квашена капуста також допомагає позбутися неприємних відчуттів, супроводжуючих сонячний опік. Нанесіть прохолодну квашену капусту на обпечену ділянку шкіри на 15-20 хвилин. Повторюйте процедуру кілька разів на день.

Настої трав і компреси

Чудовим заспокійливим ефектом для обпаленої на сонці шкіри, послужить настій ромашки. Для приготування відвару затребується ст. ложка квітів ромашки і склянка окропу. Після того, як заллєте траву окропом, дайте їй настоятися протягом 30 хвилин. Змочуйте марлю в ромашковому настої і прикладайте до обпаленої ділянки. За таким же принципом можна приготувати і настій звіробою, який також буде мати заспокійливий та протизапальний ефект.

Хорошим заспокійливим і загоюючим засобом є сік алое. Він допоможе зменшити сухість шкіри і зняти подразнення. Для того, щоб приготувати компрес, необхідно змішати сік алое з водою в пропорції 1:1, просочити розчином марлю і прикладати до обпаленої ділянки протягом години, змочуючи марлю кожні 10 хвилин.

Також при сонячних опіках застосовується міцний чай. Щоб приготувати чайний настій, необхідно заварити 1 чайну ложку чаю, наповнивши склянку на ¼ частина окропом. Чай повинен настоюватися протягом півгодини, після чого, змочіть в настої марлю і прикладайте компрес до ураженої ділянки шкіри на 20 хвилин, три чотири рази на день.

Ставтеся уважніше та дбайливіше до своєї шкіри. Збираючись у подорож чи на відпочинок, не забувайте про те, що бажання якнайшвидше придбати загар може призвести до неприємних наслідків. Не поспішайте засмагнути за один-два дні, робіть це поступово, використовуйте сонцезахисні засоби, бережіть свою шкіру від сонячних опіків.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News