Прийоми їжі після 18: 00 завдають дуже серйозної шкоди організму і здоров’ю, провокуючи появу захворювань, асоційованих з метаболічними порушеннями. Думку про це висловили вчені з Інституту Солка (США).

Експерти пояснюють, що їжа після 18:00 таїть в собі більш вагому загрозу, ніж набір кількох зайвих кілограмів.

“Важливо не тільки те, що ми їмо, але і в який час”, – заявили наукові фахівці на конференції Американської кардіологічної асоціації.

Їх робота свідчить: жінки, які їдять після 18.00, демонструють гірші показники роботи серця, їм властивий більш високий ризик діабету і набору зайвої ваги, при якому індекс маси тіла (ІМТ) вище 30.

“Ми їмо вечорами і вночі завдяки винаходу електричного світла. Довгий час в історії людства люди їли вдень і спали вночі. Тому наше тіло налаштоване на більш ефективну обробку їжі в денний час. Звичка довго не спати і приймати їжу після заходу сонця вкрай негативно відбивалася на нашому здоров’ї протягом багатьох років”, – пояснили фахівці.

За їх словами, травна система залежить від добових ритмів. Вночі виробляється менше слини і травних соків. Скорочення, які переміщують проковтнуту їжу через кишечник, сповільнюються в міру наближення темряви. Це також пояснює значне збільшення ваги, якщо людина їсть вночі, помітили вчені.

Крім того, прийоми їжі в пізні години не дозволяють відновлюватися шлунково-кишковому тракту та іншим органам травлення (печінки, жовчного міхура), які замість відпочинку виявляються зайняті роботою з перетравлення їжі.

“Це збільшує ризик запалення і розвитку таких захворювань, як діабет, серцеві патології, ожиріння”, – констатували вчені.