Міжнародна група вчених з Німеччини, Японії та Канади виявила нову користь від вживання вітаміну К – поживної речовини, яка у великій кількості міститься в листовій зелені. Крім того, що цей вітамін важливий для зсідання крові, нове дослідження показує, що він також запобігає загибелі клітин.

Результати дослідження було опубліковано у журналі Nature. Вчені виявили, що відновлена ​​форма вітаміну К діє як потужний антиоксидант, який пригнічує ферроптоз (тип програмованої окислювальної некротичної загибелі клітини). Останній є причиною найпоширенішого типу деменції – хвороби Альцгеймера та інших дегенеративних захворювань, пише StudyFinds.

“Ми виявили, що вітамін К, у тому числі філлохінон (вітамін К1) і менахінон-4 (вітамін К2), здатний рятувати клітини та тканини від ферроптозу”, – каже один із авторів дослідження, доктор Ейкан Місіма.

Основною формою вітаміну К, що надходить із їжею, є філлохінон. Він у великій кількості міститься у зелених листових овочах, таких як листова та качанна капуста, а також шпинат. Менахінони містяться в деяких продуктах тваринного походження та ферментованих продуктах.