Багато корисних продуктів не мають “гучної” репутації і незаслужено залишаються в тіні, хоча їх присутність в раціоні зміцнює здоров’я і до того ж необтяжливе для сімейного бюджету.

Фахівцями в області харчування були названі корисні продукти, які зазвичай залишаються в тіні: в їх перелік входять сочевиця, сардини, томатна паста, курячі лапки та інші.

Сочевиця. Відрізняючись скромним розміром, вона може похвалитися великим потенціалом користі – великою кількістю харчових волокон, заліза, вітамінів групи B. Завдяки такому комплексу скорочується ризик хвороб серця, мозку, поліпшуються травлення і обмін речовин.

Сардина. Вона готова до вживання прямо з банки, є прекрасним варіантом допоміжної страви. Корисна своїм вмістом білка, омега-3 жирних кислот, вітамінів B12 і D: включення цієї риби в раціон покращує показники здоров’я, особливо функцій судин, серця.

Морська капуста. Часто залишається в тіні, хоча за наявними даними її присутність в щоденному раціоні ефективно допомагає нормалізувати тиск, знижує ризик серцевих нападів, зміцнює стінки судин і зменшує концентрацію холестерину в крові.
Також її вживання підвищує чутливість до інсуліну, що покращує захист від розвитку діабету. Інша корисна властивість продукту – високий вміст лігнанів, речовин з антиоксидантною дією, здатних блокувати хімічні сполуки, що викликають рак.

Томатна паста. Не відноситься до вишуканих продуктів і тому нерідко залишається в тіні. Але з томатної пасти організм може отримати набагато більше натурального антиоксиданту лікопіну, ніж зі свіжих помідорів, які традиційно вважаються його найкращим джерелом. Дві щоденних чайних ложки томатної пасти підвищують захист шкіру від згубного впливу ультрафіолетових променів, знижуючи тим самим ймовірність раку. До того ж є джерелом інших антиоксидантів, які поліпшують роботу кишечника, що важливо для загального здоров’я.

Курячі лапки. Дослідження, котре проводилося в Японії показало: продукт відрізняється підвищеною концентрацією білка, дію якого можна порівняти з ефектом препаратів для гіпертоніків. При схильності до підвищення тиску фахівці рекомендують вживати бульйон з курячих лапок 4 рази в тиждень, не додаючи в нього сіль. Колаген, що міститься в них, підвищує активність суглобів, сприяє відновленню хрящової тканини, покращує стан шкіри. Також в субпродукті міститься дуже багато вітаміну В4, який відповідає за активний метаболізм, здорові функції кишечника, печінки.

Перловка (ячмінь). За рахунок великої кількості клітковини, що очищає травний тракт від шкідливих відкладень, нормалізує стілець, корисна як засіб від запорів. Ще її вживання сприяє омолодженню шкіри: цьому допомагають вітамін Е і білок. Інший компонент перловки, провітамін А, зміцнює імунну систему організму: він підвищує захисну функцію слизових оболонок, захищає дихальні шляхи від проникнення чужорідних хвороботворних бактерій.