Дієтологи розповіли про каші, які не такі корисні, як прийнято вважати.

Всім відомо, що каші дуже корисні. Але це стереотип. Далеко не всі каші виключно корисні, а деякі можуть навіть зашкодити.

Наприклад, манна каша. Одна з найпопулярніших, її практично кожен день дають в дитячому саду. Так, це дуже калорійна і поживна страва, але особливої користі в ній немає. Манна каша переважно складається з крохмалю і протипоказана людям із зайвою вагою і діабетикам. Деякі фахівці вважають, що для дітей вона швидше шкідлива, ніж корисна. У ній міститься складний мукополісахарид, який дитячий організм не здатний розщепити. Як наслідок – підвищується ризик запору. У манці практично немає вітамінів, а амінокислотний склад незбалансований.

Читайте також:  Дієтолог назвав продукт, який підвищує стійкість до стресу

Також дієтологи з настороженістю відносяться до рисової каші. Її готують з шліфованого зерна, в якому мало вітамінів, клітковини і корисних мікроелементів. Рисова каша протипоказана людям страждають колітами, гіпертонією, атеросклерозом, запорами, цукровим діабетом і серцево-судинними захворюваннями.

Питання у дієтологів викликає і пшоняна каша. Всі сходяться на думці, що вона не так марна, і не так шкідлива як манна, але особливої користі в ній теж немає. За винятком біотину, який зміцнює волосся і нігті. В іншому склад каші досить бідний. Крім цього варто пам’ятати, що каші містять багато глютену, який може привести до порушення травлення.

Читайте також:  Занадто короткий або занадто довгий сон збільшує ризик серцевого нападу