Чим краще людський організм переробляє їжу в енергію, тим менше зайвого жиру можна бачити на боках і сідницях.

Повільний обмін речовин може дістатися людині від народження, обумовлюючи її схильність до повноти, це підтверджують і наукові дослідження. Але вчені стверджують, що це можна змінити.

За словами фахівців, краще використовувати відразу комплекс методів, що дозволяють зробити метаболізм більш активним. В першу чергу, вони рекомендують не ухилятися від фізичних вправ і займатися спортом по годині мінімум два-три рази в тиждень. Постійна фізична активність хоча б на такому рівні впливає на ДНК, призводячи до прискорення метаболізму, стверджують вчені.

Також обов’язковий сніданок. Думка вчених така: регулярні сніданки протягом години після пробудження помітно «підбадьорюють» обмін речовин, так як тіло в цей період часу особливо сильно потребує в живильному паливі після довгої ночі. Інший спосіб – перекус перед сном. Але строго продуктами, що містять від 100 до 200 калорій.

Крім цього в принципі регулярними повинні бути прийоми їжі. Якщо їсти невеликими порціями 5-6 разів на день, організм сприйме це як сигнал про постійний доступ до їжі і перестане накопичувати жир про запас в якості стратегічної сировини.

Дуже важливою умовою для хорошого метаболізму є відсутність стресу, тому потрібно практикувати дихальну гімнастику, слухати заспокійливу музику, займатися йогою. Радять дієтологи вживати і темний шоколад: у ньому містяться кофеїн і катехіни, відомі своєю здатністю прискорювати метаболізм.

Ще потрібно обов’язково вживати в їжу цільнозернові продукти, які за словами експертів насичують організм набагато краще, ніж інші продукти з тією ж кількістю калорій. Інший обов’язковий елемент раціону – спеції. Їх вживання стимулює метаболізм за рахунок підвищення температури тіла.