ГоловнаНовини Здоров'яКишкові бактерії назвали причиною тривожних станів

Кишкові бактерії назвали причиною тривожних станів

Людям, які страждають від тривожних станів потрібно звернути увагу на їх склад кишкових бактерій. Дослідження показало наявність чіткого зв’язку між генами, що регулюють емоції, і мікробіотою кишечника.

Кишкові бактерії

Стали жертвами тривожних станів люди часто приймають антидепресанти та інші ліки, що впливають на мозок. Однак нове дослідження вчених з Університету Кірка припускає, що впливати часто буває необхідно на іншу частину тіла – кишечник. Вчені з’ясували, що бактерії кишечника відіграють дуже важливу роль у формуванні відчуття тривожності. Встановлено, що певні генетичні регулятори в мозку під назвою мікроРНК мають велике значення у розвитку психічних розладів, пов’язаних із тривожністю. Це ще одне дослідження, яке показує зв’язок між мікробіотою кишечника і фізичним, також психологічним здоров’ям людини. В останні роки фармацевтичні та велнес-компанії почали просувати на ринок пробіотики, призначені для поліпшення самопочуття людини. Проте до цих пір неясно, чи впливає на кишечник мозок і його розвиток, чи це мозок впливає на кишечник.

Вчені з’ясували, що в мозку мишей, які не мають мікробів, яких виховували в спеціальних оболонках, захищених від впливу будь-яких бактерій, змінюються мікроРНК. У цих мишей відзначався аномально високий рівень тривожних станів, дефіцит комунікабельності і когнітивних навичок, а також депресивний поведінку. Дослідження показало, що кишкові бактерії впливали на микроРНК у двох специфічних зонах мозку – амігдале, яка зазвичай пов’язана з обробкою емоцій, і префронтальної кори, яка відіграє важливу роль у розвитку особистості.

Вчені підкреслюють, що їх відкриття надзвичайно важливо, оскільки ці мікроРНК можуть впливати на фізіологічні процеси, які є фундаментальними для функціонування центральної нервової системи у таких областях як амігдала і префронтальна кора. Саме ці зони в значній мірі задіюються при розвитку тривожних станів і депресій. МікроРНК є короткою послідовністю нуклеотидів – будівельних блоків ДНК і РНК, які контролюють прояв генів.

Джерело: MedikForum