Людям, які страждають від тривожних станів потрібно звернути увагу на їх склад кишкових бактерій. Дослідження показало наявність чіткого зв’язку між генами, що регулюють емоції, і мікробіотою кишечника.

Стали жертвами тривожних станів люди часто приймають антидепресанти та інші ліки, що впливають на мозок. Однак нове дослідження вчених з Університету Кірка припускає, що впливати часто буває необхідно на іншу частину тіла – кишечник. Вчені з’ясували, що бактерії кишечника відіграють дуже важливу роль у формуванні відчуття тривожності. Встановлено, що певні генетичні регулятори в мозку під назвою мікроРНК мають велике значення у розвитку психічних розладів, пов’язаних із тривожністю. Це ще одне дослідження, яке показує зв’язок між мікробіотою кишечника і фізичним, також психологічним здоров’ям людини. В останні роки фармацевтичні та велнес-компанії почали просувати на ринок пробіотики, призначені для поліпшення самопочуття людини. Проте до цих пір неясно, чи впливає на кишечник мозок і його розвиток, чи це мозок впливає на кишечник.

Читайте також:  Чим небезпечна розчинна кава

Вчені з’ясували, що в мозку мишей, які не мають мікробів, яких виховували в спеціальних оболонках, захищених від впливу будь-яких бактерій, змінюються мікроРНК. У цих мишей відзначався аномально високий рівень тривожних станів, дефіцит комунікабельності і когнітивних навичок, а також депресивний поведінку. Дослідження показало, що кишкові бактерії впливали на микроРНК у двох специфічних зонах мозку – амігдале, яка зазвичай пов’язана з обробкою емоцій, і префронтальної кори, яка відіграє важливу роль у розвитку особистості.

Вчені підкреслюють, що їх відкриття надзвичайно важливо, оскільки ці мікроРНК можуть впливати на фізіологічні процеси, які є фундаментальними для функціонування центральної нервової системи у таких областях як амігдала і префронтальна кора. Саме ці зони в значній мірі задіюються при розвитку тривожних станів і депресій. МікроРНК є короткою послідовністю нуклеотидів – будівельних блоків ДНК і РНК, які контролюють прояв генів.

Читайте також:  Чим холод може бути корисним для здоров'я

Джерело: MedikForum