Ліки, які названі найбільшим проривом з часів виходу на ринок статинів можуть запобігти сотням тисяч смертей від інфарктів і навіть знизити ризик раку. Дослідження, яке тривало 4 роки показало, що препарат канакінумаб ефективний у справі профілактики найбільш поширеної в розвинених країнах причини смертності.

Одержуваний в результаті ін’єкцій лікарський препарат канакінумаб може зменшити ризик інфаркту на 24%, як показало дослідження, що тривало 4 роки. У ньому брали участь 10 000 пацієнтів і більше тисячі лікарів у 39 країнах світу. Також вдалося підтвердити, що препарат зменшує ризик смерті від раку легенів, запобігає артриту і подагрі. Вчені називають результати цього дослідження новою ерою в терапії, яка допоможе врятувати сотні тисяч життів.

Читайте також:  Десять невеликих кроків для зміцнення здоров'я

Канакінумаб працює за рахунок зниження рівня запалень – це новий і великий напрямок в кардіології, де до останнього часу домінували ліки для зниження рівня холестерину. За минулі 30 років статини видавалися майже всім людям, які входять у групу ризику через хвороби серця і судин, щоб врятувати їх від інфарктів і інсультів. Але десятки тисяч укоаїнців, які кожен рік переживають інфаркти, не мають підвищеного холестерину, а це означає гостру необхідність у розробці нових методів лікування.

Експерти давно вважали, що запалення – природна реакція організму на ін’єкції або травми – також грають значну роль у розвитку інфарктів і інсультів, можливо, через запальні процеси артерій, що підвищує ризик їх закупорок. Однак нове дослідження стало першим, яке довело, що зниження рівня запалень зменшує ризик інфаркту.

Читайте також:  Чим небезпечна розчинна кава

За словами вчених, канакінумаб відкриває третій фронт у боротьбі з хворобами серця після того, як з цим намагалися боротися за рахунок статинів і змін способу життя. Відкриття ліків називають завершенням більше двох десятків років досліджень.

Джерело: MedikForum