Як заявив професор кафедри громадського здоров’я, науки про навколишнє середовище та імунології в Університеті Арізони Чарльз Герб, основний розсадник небезпечних мікроорганізмів в квартирі — кухонна раковина.

Цей вчений відомий, зокрема тим, що визначає вміст мікробів майже на всіх поверхнях, до яких може доторкнутися людина.

За його словами, багато розморожують сире м’ясо в раковині або миють там курку перед приготуванням. Так що небезпечні мікроорганізми поширюються по раковині, а потім і по всій кухні.

Деякі продукти поширюють сальмонелу і кишкову паличку. Дуже брудні з цієї точки зору стільниця, губки для миття посуду, ганчірки і рушники. А на обробній дошці мікробів більше, ніж на сидінні унітазу, зазначив фахівець.

Читайте також:  Медиками США названі нові способи уникнути зараження COVID-19

Справа в тому, що в ході миття м’яса патогенні бактерії не гинуть, а лише поширюються по кухні разом з краплями води. Вони потрапляють на посуд або іншу їжу і загрожують здоров’ю. Патогенні бактерії можна вбити тільки шляхом тривалої термічної обробки.

Щоб захиститися від небезпечних мікроорганізмів, вчений рекомендує чистити раковину зі спеціальними миючими засобами.

Раніше вчені попередили про небезпеку кухонних рушників. Їх багаторазове використання сприяють зростанню патогенних мікроорганізмів, що може привести до харчового отруєння.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News