Стало відомо, що відбувається з організмом при регулярному вживанні продукту, який з недавніх пір став популярною добавкою до здорової дієти. Про це розповіли фахівці.

Як пише EatThisNotThat!, мова йде про авокадо. Цей фрукт їдять не тільки окремо, але і разом з тостами – наприклад, на сніданок. Однак не всі знають про його переваги.

Сприяє схудненню

Оскільки в авокадо міститься велика кількість клітковини і корисних мононенасичених жирів, як в оливковій олії, їм можна легко і швидко наїстися. В ході недавнього експерименту дорослим людям з надмірною вагою пропонувалося з’їдати по половині цього фрукта під час обіду. Учасники випробування пізніше повідомили про підвищення задоволеності їжею на 26% і зниження бажання їсти на 40% протягом тригодинного періоду, пише Nutrition Journal.

Зменшує ризик метаболічного синдрому

Під метаболічним синдромом медики розуміють кластер кардіометаболічних проблем зі здоров’ям. Серед них-збільшена окружність талії, високий рівень тригліцеридів і цукру в крові, високий кров’яний тиск, низький рівень “хорошого” – ЛПВЩ – холестерину. Це, в свою чергу, може привести до більшого ризику діабету, захворювань серця і нирок, розвитку раку. За даними BMC, у тих, хто регулярно споживає авокадо, ймовірність виникнення метаболічного синдрому знижена на 50%.

Знижує кров’яний тиск

Відзначається, що калій регулює рівень рідини в організмі і може допомогти знизити кров’яний тиск. За словами фахівців, одна чашка нарізаного кубиками авокадо містить 728 мг калію. Крім того, що калій допомагає змити натрій з організму, він розслабляє стінки кровоносних судин, додатково знижуючи артеріальний тиск. “Люди, які не їдять багато продуктів, багатих калієм, більш схильні до розвитку високого кров’яного тиску та інсульту”, – пояснив доктор Ентоні Л.Комаров.